Başkasının instagram hesabı nasıl kapatılır?

Başkasının veya şifresini unuttuğunuz yani sizin erişiminiz olmayan bir hesabı nasıl kapatabilirsiniz?Başkasının instagram hesabı nasıl kapatılır?

Her yolu denediniz ama hesap kapanmadıysa geriye tek bir yöntem kalıyor;şikayet etmek!

Bir Hesabın Kapanması İçin Kaç Kişinin Şikayeti Gereklidir?

İnstagram’da bir hesabı ne kadar çok kişi şikayet ederse o hesabın kapanma olasılığı aynı oranda artmaktadır. Bu yüzden eğer bir hesabı şikayet etmek istiyorsanız bu hesabı tek başınıza kapatamayabilirsiniz. Şikayet etmek için arkadaşlarınızdan veya çevrenizden yardım alabilirsiniz.

Lakin bu şikayetleri aynı ip üzerinden 10-20 tane fake instagram hesabı açıp da yapmayın. Bu şekilde instagram fake hesabı algılayabiliyor ve şikayetinizi dikkate almayabiliyor. O yüzden bir hesap, gerçek hesaplarla farklı adreslerden ne kadar çok şikayet edilirse kapanma olasılığı o kadar çok artmaktadır.

1 kişinin şikayet ettiği hesap kapanabilirken 100 kişinin şikayet ettiği hesap kapanmayabilir. Birde aynı zaman diliminde(yani aynı anda) birden çok şikayet alan hesapların büyük ihtimalle kapandığını tahmin ediyoruz.Mesela şöyle örnek verelim.Diyelim ki şikayet etmek istediğiniz bir hesap var.Bu hesabı 100 farklı kişi aynı anda şikayet ederse instagram’a direkt uyarı olarak bildirim gidiyor ve şikayet edilen kişinin yapmış olduğu hareketler inceleniyor.

Başkasının instagram hesabı nasıl kapatılır?

Şikayet ederek şifresini bilmediğiniz ya da başkasının hesabını kapatabilirsiniz.

İnstagramda şikayet edince bildirim gider mi?

İnstagramda şikayet edince bildirim gider mi sorusunu burada ayrıntılı olarak inceledik.

READ :  İnstagramda şikayet edince bildirim gider mi?

9 thoughts on “Başkasının instagram hesabı nasıl kapatılır?

  1. Benim oldugum videoyu koymuslar ve o video kalkmazsa okuldan atilacagim nasil kapttirabilirim o kadar kisi spamladi ama hala hesap duruyor acil yardim edin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.