Çizilen telefon ekranı nasıl düzeltilir?

1)Diş Macunu

Bir pamuğa ya da kumaş parçasına diş macunu sıkıp 10 saniye boyunca yuvarlak hareketlerle nazikçe çizilen ekrana uygulayın.

2)Karbonat

Çizilen telefon/televizyon ekranlarına en etkili çözümlerden biri karbonattır . Bilindiği gibi karbonat hemen her derde devadır. Karbonatın çözücü gücü sayesinde, telefonunuzdaki kötü çiziklerden hemen hemen 10 dakikalık bir süreyle kurtulmanız mümkündür. Bu işlem için 2 yemek kaşığı kadar karbonat yeterli olacaktır. 2 yemek kaşığı karbonatımızı küçük bir kabın içerisine koyun. Üzerine bir yemek kaşığı su dökün. Su ve karbonatı macun kıvamına gelinceye kadar iyice karıştırın. Daha sonra cep telefonunuzun çizik alanlarına yavaş hareketlerle iyice yedirecek şekilde sürün. Telefonunuzun camına sürdüğünüz bu karbonatlı karışımı tam 10 dakika kadar bekletiniz. Sonra yumuşak bir mendil yardımı ile telefonunuzu iyice temizleyin.

3)Sıvıyağ/Vazelin

Sıvıyağ sayesinde de telefonlarınızdaki kötü çiziklerden kurtulabilirsiniz. Sıvıyağ aynı zamanda telefonunuz temizlenip parlamasına da yardımcı olur. Sıvıyağ ile nasıl çizikleri yok ederim diye sorarsanız hemen anlatalım. Çok basit bir yöntem olduğu gibi kısa süre etkili olduğunu söyleyelim. Çok az miktarda sıvıyağı çizik bölgelere sürün. Temiz bir bezle ovalayın.

Çizilen telefon ekranı nasıl düzeltilir?

READ :  Motorlu taşıtlar vergisi birinci taksit ödeme dönemi başladı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.