İnstagramda Kaç Kişi Şikayet Ederse Hesap Kapanır?

Ne kadar çok şikayet olursa kapanması bir o kadar hızlı olur. Bu fake sahte hesabı şikayet edip bilgilerin size ait olduğunu kanıtlarsanız bu sahte hesaplar rahatlıkla kapanır. Kaç hesap ile şikayet edersem kapanır diye soracak olursanız ne yazık ki ki net bir sayı yok.

Profili şikayet etseniz dahi tek bir şikayetle profilin kapanması mümkün olmayabilir.O nedenle elinizden geldiğince grup olarak daha çok hesaptan şikayet ederseniz karşı hesabın kapanma ihtimalinin bir o kadar fazla olacağını bilmeniz gerekir.

Kullanıcıları Nasıl Şikayet Edebilirim?

İnstagram üzerinden sahte hesaplar kurup istenmeyen şeyleri paylaşmakta olan kullanıcıları veya sizleri rahatsız eden kişileri şikayet etmek için profillerine giriş yaparak isimlerin yanında bulunmakta olan seçeneğe tıklamanız gerekiyor.

Tek başınıza göndermiş olduğunuz şikayet ile hesabı kapatmak istiyorsanız İnstagram yönetimine kanıt sunmalısınız. Eğer geçerli bir kanıtınız yok ise instagram tarafından kişinin profili analiz ediliyor. Kurallar dışına çıkmadığı taktirde kendisi hakkında herhangi bir işlem yapılmıyor. Yani göndermiş olduğunuz bütün şikayetleriniz detaylı bir şekilde inceleniyor. Bunun sonucuna göre değerlendirmeler yapılıyor.

 

READ :  İnstagramda şikayet edince bildirim gider mi?

One thought on “İnstagramda Kaç Kişi Şikayet Ederse Hesap Kapanır?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.