İnstagram’da satış yapmanın püf noktaları nelerdir?

Kargoyu ücretsiz sağlamaya dikkat edin.

Tüketici algısında bir şeyin ücretsiz oluşu ona ulaşma isteğini arttırdığı psikolojik gerçeğini aklınızın bir köşesinde sürekli bulundurun. Kargo bedelini ürünün fiyatına ekleyip kargoyu ücretsiz sunabilirsiniz.

Ulaşılabilir olun.

Instagram’da satışa çıkardığınız ürünler ile ilgilenen kitlenin size ulaşması için web adresi, mail adresi ya da WhatsApp için telefon numarası eklemeyi unutmayın. Ayrıca güzel bir profil resmi koymayı da ihmal etmeyin. Güncel ve dolu bir hesap kullanıcıların sizi takip etmesi için önemlidir.

Akılda kalıcı bir isim bulun.

Instagram hesabı oluştururken hesap isminizin akılda kalıcı ve satacağınız ürünler ile alakalı olmasına dikkat etmenizde fayda var.

 Çekiliş ve kampanyalar ile tüketiciyi teşvik edin.

Tüm sosyal medya araçlarında kampanyalar düzenlemek e-ticaret siteleri için etkili olur.Ödül olarak indirim, ücretsiz ürün veya hizmetinizi kazanmalarını sağlayacak bir hashtag yarışması düzenleyebilirsiniz. Mesela sizin belirlediğiniz bir hashtag ile fotoğraflarını paylaşmalarını isteyebilir ve sizi de etiketlemelerini isteyebilirsiniz. Bu şekilde marka bilinirliğiniz hızlıca artabilir.

Yorumlara cevap verin.

 Size sorulan sorulara nazikçe cevap vermeyi unutmayın. Takipçilerinize verdiğiniz önemi gösterin.Satışa çıkardığınız ürünler ile ilgili sorulara kayıtsız kalmayın. Kargo ve ödeme yöntemleri hakkında bilgiler verin. Hesabınızın etkileşimli olmasına özen gösterin.

Instagram trendlerini takip edin.

Trendleri takip etmek ve trendler ışığında içerikler üretmek markanızı her zaman öne çıkaracaktır.

Etkileyici görseller kullanarak potansiyel müşteri adaylarına ulaşmaya çalışın.

Kimse kötü ve kalitesiz resimleri beğenmek istemez. Doğal olarak da beğenilmeyen ve ilgi görmeyen resimler ile videolar, ister istemez çok daha az gösterim alır. Farklı açılardan çekilen fotoğrafların basit fotoğraf uygulamaları ile kolaj yapılması takipçilerin hoşuna gidecektir.

 Mutlaka doğru ve çok kullanılan #hashtag’leri eklemeyi unutmayın.

READ :  İnstagram’da Gizli Profilleri Nasıl Görebilirim?

Takipçilerinizin sayısı belki bugün için az olabilir fakat doğru #hashtagleri seçerek takipçi sayınızı artırabilir ve paylaşımlarınızın daha fazla kişiye ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Hashtag eklerken Instagramda daha önce bu hashtaglerin ne kadar kullanıldığını görebildiğiniz için, çok kullanılan fakat alakalı hashtagleri kullanmaya özen göstermelisiniz. Sattığınız ürünler ile ilgili etiket kelimeler kullanarak Instagram’daki görünürlüğünüzü artırabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.