İnstagramda şikayet edince bildirim gider mi?

Başka hesabı kapattırmayı burada anlatmıştık.

Instagram hesabını kaç kişi şikayet ederse kapanır ?

Bunun için net bir cevap verebilmek oldukça zor. Ancak ne kadar çok şikayet olursa kapanması bir o kadar hızlı olur. Kaç kişi ile şikayet edersem kapanır diye soracak olursanız maalesef ki net bir sayı yok.

İnstagramda şikayet edince bildirim gider mi?

Hayır. İnstagramda birini şikayet ettiyseniz bunu sadece instagram ekibi görebilir.Şikayet ettiğiniz profil sahibi veya başka hiçkimse göremez.İçiniz rahat olsun bu konuda sıkıntı yaşamazsınız.

İnstagramda sahte hesap nasıl şikayet edilir?

Sahte hesaplar instagramda en çok karşılaşılan durumlardan biridir. Birisi sizi veya tanıdığınız birini taklit eden bir Instagram hesabı oluşturduysa, lütfen şikayette bulunmak için şikayet formunu kullanın.

Birisi işletmem veya kuruluşum için hesap açmış Birisi beni veya bir arkadaşımı taklit eden bir hesap açmış. Seçeneklerinden size uygun olanı seçin.

Evet taklit edilen kişi benim” seçeneğini seçtikten sonra form ekranını göreceksiniz. Şikayet emek istediğiniz hesapla alakalı bilgileri ve varsa kendi hesabınızı ilgili alanlara yazdıktan sonra kimliğinizi forma eklemeniz durumunda daha net bir sonuç alabilirsiniz. Resim eklerken aşağıdaki durumlara dikkat edin.

“Lütfen taklit edilen kişinin kabul edilen bir kimliğinin (ör. sizin veya temsil etmeye yetkili olduğunuz kişinin kimliği) net bir resmini ekleyin. Kimliğinizin doğrulanması için gerekli olmayan tüm kişisel bilgilerin (ör. adres, ehliyet numarası) üzerini kapatın. Mümkünse, lütfen bu dosyayı JPEG görüntü formatında kaydedin. Mobil cihazınızdan kimliğinizin fotoğrafını yüklemede sorun yaşıyorsanız, lütfen bu formu bilgisayardan göndermeyi deneyin”

Sorularınızı ve yardım isteklerinizi yorum kısmından iletebilirsiniz.

 

READ :  İnstagramda Kaç Kişi Şikayet Ederse Hesap Kapanır?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.