Otomobil alırken taşıt kredisi mi ihtiyaç kredisi mi?

Otomobil alırken taşıt kredisi mi ihtiyaç kredisi mi?

Taşıt kredisi ihtiyaç kredisine göre daha avantajlı olduğu halde iki kredinin sigorta hariç toplam ödemesi başlangıçta ödenen kredi masrafları nedeniyle birbirine çok yakındır. İşin içine sigortalar girdiğinde ise, taşıt kredisi için bir de kasko masrafı ortaya çıkmaktadır. Buna aracın üstüne bankanın rehni konulacağı da düşünülürse, teminatsız ihtiyaç kredisi taşıt kredisine göre çok daha mantıklı bir seçenek olarak karşımıza çıkar. Bu sebeple önerimiz taşıt kredisi sorgulaması yapıyorsanız mutlaka ihtiyaç kredilerine de bir göz atmanız şeklinde olacaktır.

Taşıt kredilerinde belirlenen vade süreleri, ihtiyaç kredilerine göre biraz daha yüksek olabilmektedir.

Taşıt kredilerinde faiz oranları daha düşüktür.

Taşıt kredilerinin en önemli dezavantajı ise, peşinat zorunluluğudur.

Araba alırken ihtiyaç kredisi kullanmanın en büyük avantajı ,kasko zorunluluğu bulunmaması da eğer yalnızca trafik sigortası ile yetinecekseniz ciddi bir avantajdır.

İhtiyaç kredilerinin en önemli dezavantajı ise, hayat sigortası zorunluluğudur.

Araç kredisi ile daha yüksek tutarlı kredi kullanılabilmekte. Pahalı bir araba satın almak istiyorsanız araç kredisi daha doğru bir seçenek olacaktır.

Araç kredisi ile araba almak istediğiniz zaman peşinatınızın olması şart. Aracı tamamen kredi ile almayı düşünüyorsanız ihtiyaç kredisi daha mantıklı olacaktır.

 

 

READ :  Zorunlu trafik sigortası hakkında merak ettikleriniz..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.