WhatsApp’ta Engellendiğimi Nasıl Anlarım?

Engellenmiş olduğunuzun birkaç göstergesi vardır:

  • Bir kişinin son görülme veya çevrimiçi durumunu sohbet ekranında göremezsiniz.
  • Bir kişinin profil fotoğrafında yaptığı değişiklikleri göremezsiniz.
  • Bir kişiye gönderdiğiniz mesajlar her zaman tek bir onay işareti (mesaj gönderildi) olarak kalır; ikinci onay işareti (mesaj iletildi) asla görünmez.
  • Arama girişimlerinizin hiçbiri gerçekleşmez.

WhatsApp’ta Engellendiğimi Nasıl Anlarım?

Her ne kadar başka ihtimaller de olsa, bir kullanıcıda yukarıdaki göstergelerin tümünü görüyorsanız, bu sizi engellediği anlamına gelebilir.

WhatsApp’ta engellendiğinizi anlamak için öncelikle  mesajlaşma sayfasına girin. Ardından son görülme zamanını kontrol edin. Eğer son görülme zamanı görülmüyor ise engellenmiş olma ihtimaliniz vardır.

Engellendiğinizi düşündüğünüz kişiyi çevrimiçi göremezsiniz. Yani WhatsApp’ta engellenen bir kişi engellendiği kişinin durumunu çevrimiçi olarak göremez. Örnek olarak bir kişinin son görülme ve çevrimiçi durumunu göremiyorsanız, engellendiğiniz konusundaki tahmininiz üzerinde daha çok yoğunlaşmalısınız.

WhatsApp’ta engellendiğinizi düşündüğünüz kişiye mesaj gönderiyor ve cevap alamıyorsanız, WhatsApp onay işaretlerin durumuna dikkat edin eğer iki tane tik yani gönderdiğiniz mesajı alıcının telefonuna ulaştırdığınızda engellendiğinizi düşünmenizde yanılıyor olabilirsiniz.

Ve kesin olarak anlamak için; WhatsApp’ta engellendiğinizi düşündüğünüz kişinin cep numarasını farklı bir WhatsApp uygulaması yüklü cep telefonuna kayıt ederek engellediğini düşündüğünüz kişinin profil bilgilerini kontrol edebilirsiniz. Eğer burada son görülme zamanı, çevrimiçi gibi bilgiler ayrıca güncel profil fotoğrafı görünüyor ise engellenmiş olma ihtimaliniz çok yüksektir.

 

READ :  İnstagram best nine 2017 nasıl yapılır?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.